گیاهان آپارتمانی, معرفی گیاه

گیاهان آپارتمانی سریع الرشد را بشناسیم

گل های آپارتمانی سریع الرشد

ایجاد یک گلخانه ی زیبا درون خانه با درختچه های کوچک شاید برای افرادی که میخواهند خودشان گیاهان را پرورش دهند مسئله ای رویایی باشد اما برخی گیاهان آپارتمانی سریع الرشد فقط با کمی رسیدگی های جزئی میتوانند خیلی زود رشد کنند و باعث شوند تا منزل شما به بهشتی سرسبز تبدیل شود و سر زندگی بسیاری برای شما به ارمغان بیاورند.

اما شاید برای شما این سوال ایجاد شود که گیاهانی با رشد سریع چه گیاهانی در آپارتمان ها هستند؟ لیست این گیاهان بسیار وسیع است و ما در سیتی گل سعی کرده ایم از بین آن ها بهترین گیاهان با رشد سریع را برای شما معرفی کنیم پس ما با همراه باشید.

بامبو گیاهی با رشد چشمگیر

اگر میان گیاهان با رشد چشمگیر مسابقه ای برقرار شود مطمئنا بامبو در جایگاه اول قرار دارد و این گیاه به قدری رشد زیادی دارد که میتواند هر فردی را تحت تاثیر خودش قرار دهد. این گیاه بدون خاک و فقط با آب میتواند این چنین رشدی داشته باشد و سالانه حدود 1 متر و نیم رشد کند.

با خرید گل ها و گیاهان آپارتمانی نظیر بامبو که رشد چشم گیری دارد میتوانید دیزاین زیبایی را در منزل خود ایجاد کنید. در برخ افسانه ها آمده است که داشتن این گیاه در منزل میتواند برای افراد شانس به همراه داشته باشد که غلط یا درست بودن این مسئله ثابت نشده ولی باید بدانید که سبزی ای که این گیاه به منزل شما می آورد باعث خوش شانسی بسیاری می شود.

یشم گیاهی آپارتمانی با رشدی سریع

گیاه کراسولا که با نام دیگر گیاه یشم نیز شناخته میشود جز گیاهانی است که سریعا رشد میکنند و میتواند در مدت زمان کم رشد بی سابقه ای با یک و نیم سانتی متر داشته باشد و میتوانید از آن به عنوان هدیه نیز استفاده کنید. (میتوانید مقاله ی ما برای بهترین گل ها برای هدیه دادن را بخوانید.)

گل کراسولا با وجود داشتن برگ های گوشتی خود نیازی به آبیاری بسیار ندارد و  در شرایطی مثل دمای بسیار دوام می آورد بعلاوه طول عمر بسیار بالایی دارند که این مسئله برای افرادی که توانایی مراقبت و نگهداری از گیاهان را ندارند بسیار مهم است. آفات این گیاه نیز به راحتی قابل تشخیص است که میتوانید با استفاده از پنبه ی آغشته به الکل و اسپری های آفت کش آن ها را از بین ببرید.

دیفن باخیا گیاه قدیمی سریع الرشد

دیفن باخیا گیاهی با رشد سریع

 

یکی از گیاهان قدیمی که جز گونه های گیاهان با رشد سریع مناسب آپارتمان است گیاه دیفن باخیاست که دارای برگ هایی پهن و کشیده است و نوار زرد رنگی است در حاشیه آن کشیده شده که آن را به یک اثر هنری تبدیل کرده است و به سبب آن که این گیاه بومی مناطق گرمسیری می باشد تطبیق بسیار خوبی با فضای منزل دارد.

اگر این گیاه از شرایط زندگی خود راضی باشد میتواند تا نزدیکی های 2 متر هم رشد کند و گلخانه ی شما را بسیار بزرگ نشان دهد شرایط نگهداری این گیاه اصلا سخت نیست و نیازمند آب و نور به صورت متوسط است و باید در فواصل زمانی آبیاری خاک گیاه کاملا خشک شده باشد و در قسمتی از خانه قرار بگیرد تا مقدار متوسطی نور به آن بتابد.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که برگ های این گیاه سمی است و باید پس از دست زدن به آن دست های خود را بشویید و حتما باید از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه داشته شود.

آلوئه ورا سریع الرشد ترین گیاه

آلوئه ورا جز سریع الرشد ترین گیاهان موجود است که علاوه بر زیبایی که دارد برای اعضای خانواده مفید نیز است این گیاه را با لقب گیاه سوختگی نیز میشناسند زیرا شیره ی این گیاه برای درمان سوختگی بسیار مناسب است و میتوانید برگ های آن را برای زخم ها و پوستتان استفاده کنید.

گیاه آلوئه ورا با نور زیاد میتواند رشد بسیاری داشته باشد اما در شرایط کم نور نیز میتواند به رشد خود ادامه دهد و در آب و هوای متعادل زمستان میتواند شکوفه هایی با گل های زرد و سفید براق دهد. این گیاه سالانه میتواند 60 سانتی متر رشد داشته باشد و تنها نکته ای که برای این گیاه باید در نظر داشت این است که باید زود به زود گلدان آن را تعویض کنید.

پتوس گیاهی زود رشد

پتوس یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی است که خیلی سریع رشد میکند و به دلیل ظاهری زیبا و نگهداری آسان آن طرفداران بسیاری پیدا کرده است و در هر شرایطی با طراوت می ماند و رشد آن به قدری سریع است که میتوان به راحتی این گیاه را از یک گلدان به چند گلدان تبدیل کرد.

پتوس ها دارای برگ های قلبی شکلی هستند که مانند پیچک رشد میکنند و در دسته ی گیاهان رونده قرار میگیرند و نقش موثری در تصفیه هوای منزل دارند و اگر نور و آب کافی و موارد نگهداری مناسب گیاه به درستی رعایت شود میتواند بیش از 1 و نیم متر رشد داشته باشد.

عنکبوتی گیاهی زود رشد

عنکبوتی یکی از گیاهانی است که که به دلیل برگ های نازک آن و ظاهری بسیار که به تار های عنکبوت دارد با این نام شناخته می شود. این گیاه برای مکان هایی که کم نور هستند بسیار مناسب است و با رشد زود خود میتواند تا حدود 38 سانتی متر در سال رشد کند.

برای جلوگیری از آفات عنکبوتی میتوانید خاک سطحی گلدان را هر چند هفته تعویض کنید بعلاوه این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این گیاه سمی است و نباید در تماس با کودکان و حیوانات خانگی شما قرار بگیرد.

گینورا گیاهی با رشد زود هنگام

گیاهانی با رشد زود هنگام

افرادی که علاقه دارند گیاهان رنگی را به گل های خود با رشد زود اضافه کنند میتوانند گیاه گینورا را که گیاهی مخملی با رنگ بنفش است خریداری کنند. این گیاه زیبایی بسیاری دارد و باید در شرایطی با نور بسیار خورشید و متعادل بودن خاک مرطوب و خشک قرار بگیرد.

گینورا سالانه بین 30 الی 50 سانتی متر رشد میکند اما دارای عمر کوتاهی است و بیش از 2 الی 3 سال عمر نمیکند. این گیاه جز گیاهان غیر سمی است که میتوانید با خیال راحت آن را در خانه خود نگهداری کنید.

نتیجه گیری

انتخاب هر یک از افرادی که به طبیعت علاقه مند است میتواند یکی از گیاهان سریع الرشد آپارتمانی باشد که به آن ها پرداختیم زیرا این گیاهان در کوتاهترین زمان بیشترین رشد را دارند که رشد آن ها باعث تزریق حسی خوشایند به افراد در منزلشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *