معرفی گل

گل رز صورتی + تاریخچه و کاربردهای رز صورتی

گل رز صورتی نشانه چیست؟

هنگامی که سعی می کنید برای هر مناسبت رزهای مناسب انتخاب کنید ، یک نکته مهم که باید در نظر بگیرید معنای هر رنگ رز است.

در حالی که برخی از رزها برای ابراز عشق شما مناسب هستند، سایر معانی رنگ رز متنوع تر هستند. یکی از این گزینه های چند منظوره رز صورتی است. معنای رز صورتی برای طیف وسیعی از موقعیت ها قابل انطباق است. بسته به سایه، رزهای صورتی می توانند نماد قدردانی، تحسین، راحتی یا شادی باشند.

برای تعیین اینکه آیا رزهای صورتی انتخاب مناسبی برای شما هستند، به خواندن در سیتی گل ادامه دهید تا تاریخچه، معنی، کاربرد و موارد دیگر را بدانید.

گل رز از دیرباز وجود داشته است و از دیرباز در نقاشی ها و آثار هنری در طول تاریخ مورد تحسین قرار گرفته و به تصویر کشیده شده است. سال‌ها پیش، دریافت‌کننده به‌خوبی می‌فهمید که دادن رز صورتی به چه معناست و نماد آن چیست.

فهرست مطالب

پس زمینه رز صورتی

تاریخچه گل رز صورتی حدود 35 میلیون سال پیش آغاز می شود ، زمانی که اولین اثر گل رز در فسیل ها یافت شد. کاشت گل رز باغی حدود 5000 سال پیش در چین آغاز شد. در دوران امپراتوری روم، گل رز به عنوان دارو، عطر و شیرینی استفاده می شد.

در اواخر قرن هجدهم، رزهای کشت شده از چین به دنیای غرب گسترش یافت. بیشتر گل های رز قدیمی که قبل از سال 1867 کشت می شدند در سایه های صورتی بودند و بسیاری مورد استفاده قرار گرفتند و دوست داشتند.

ملکه ژوزفین بناپارت، همسر ناپلئون، صدها گل رز برای باغ پاریسی خود جمع آوری کرد. در دوران ویکتوریا، محدودیت‌های ارتباط اجتماعی قابل قبول، افراد را ملزم می‌کرد که معاشقه، عشق یا حتی احساسات منفی را از طریق فلوریوگرافی یا زبان مخفی گل‌ها منتقل کنند. در این دوران از گل رز صورتی به عنوان نشانه ای از گرما و محبت استفاده می شد.

امروزه رزهای صورتی همچنان معنای خاصی دارند.

معرفی 20 نوع مختلف گل صورتی

گل رز صورتی به چه معناست؟ 

رز صورتی نماد چیست

رز صورتی

گل رز صورتی نشان دهنده قدردانی، تحسین، لطف، راحتی و شادی است. با این حال، معنای دقیق رز صورتی بر اساس سایه متفاوت است. معانی رایج ترین سایه های رز صورتی،صورتی روشن، صورتی تند و صورتی تیره را در زیر بررسی کنید.

رزهای صورتی روشن به چه معنا هستند؟ 

گل رز صورتی روشن

گل رز صورتی کم رنگ

از آنجایی که آنها ملایم ترین سایه صورتی هستند، رزهای صورتی روشن حس راحتی، زنانگی و زیبایی را منتقل می کنند. رنگ صورتی کم رنگ معمولا برای نشان دادن قدردانی از عزیزان و همدردی با کسانی که عزیزی را از دست داده اند استفاده می شود.

 • نشان دهنده: زنانگی، لطف
 • احساسات را منتقل می کند: راحتی،تشکر و قدردانی، همدردی
 • زمان استفاده: سپاسگزاری، سختی ها، از دست دادن

رزهای صورتی تیره به چه معنا هستند؟

همانطور که رزهای صورتی روشن و صورتی تند، رزهای صورتی تیره نیز نشان دهنده احساس قدردانی از کسانی هستند که بیشتر از آنها مراقبت می کنید. علاوه بر این، هنگامی که به یکی از عزیزان هدیه داده می شود، رنگ صورتی تیره آنها نشان دهنده سطح بالایی از تحسین است.

 • نشان دهنده: افتخار
 • احساسات را منتقل می کند: سپاسگزاری، تحسین
 • زمان استفاده: با تشکر از شما، جشن ها

گل رز صورتی داغ به چه معناست؟

گل رز صورتی داغ

گل رز صورتی

رزهای صورتی گرم یا متوسط، متنوع ترین معنی را در بین سه سایه دارند. مانند رزهای صورتی روشن، رزهای صورتی متوسط ​​نیز می توانند برای نشان دادن قدردانی از افراد مهم زندگی شما استفاده شوند. آنها با رنگ پر جنب و جوش تر خود می توانند حس شادی و جشن را برای مناسبت های خاص منتقل کنند.

 • نشان دهنده: شادی
 • احساسات را منتقل می کند: قدردانی، شادی
 • زمان استفاده: متشکرم، تبریک می گویم

چه زمانی باید رز صورتی هدیه کنم؟

معنای گل رز صورتی لزوماً عاشقانه نیست، بنابراین آنها یک هدیه همه کاره برای طیف وسیعی از کاربردها و مناسبت ها می سازند. در اینجا برخی از بهترین زمان ها برای تحویل دستی یا ارسال یک دسته گل رز صورتی آمده است :

کاربردهای رز صورتی

از آنجایی که رزهای صورتی نماد قدردانی، زنانگی و راحتی هستند، کاربردهای مختلفی برای آنها وجود دارد. به دلایل دستیابی به گل رز صورتی برای هر یک از این اهداف نگاهی بیندازید:

 • تشکر: همه رزهای صورتی نماد قدردانی هستند، بنابراین هدیه ای عالی برای تشکر برای نشان دادن قدردانی شما از دوستان و خانواده هستند.
 • دکوراسیون منزل: رزهای صورتی روشن نمایانگر زنانگی و ظرافت هستند و آنها را به فضای کاری، آشپزخانه یا اتاق خواب شما تبدیل می کنند.
 • عشق جدید: گل رز صورتی با مفاهیم عاشقانه رز قرمز همراه نیست و هدیه ای بدون فشار برای علاقه احتمالی عشق است.
 • مرگ یکی از عزیزان: رزهای صورتی روشن، همدردی و آرامش را برای کسانی که عزیزشان درگذشته است، و همچنین قدردانی از درگذشتگان است.

مناسبت های رز صورتی

این گل‌ها علاوه بر کاربردهای گل رز صورتی، هدیه‌ای ایده‌آل برای طیف وسیعی از مناسبت‌های خاص هستند. متداول‌ترین زمان‌ها برای هدیه دادن گل رز صورتی را بررسی کنید:

 • عروسی: از آنجایی که آنها نماد شادی و تحسین هستند، تمام سایه های رز صورتی یک هدیه عروسی عالی برای جشن گرفتن و نشان دادن قدردانی از تازه ازدواج کرده است.
 • روز مادر یا روز پدررزهای صورتی نماد قدردانی هستند و آنها را راهی عالی برای نشان دادن اینکه چقدر الگوهای حامی و عاقلانه خود را در روز مادر و روز پدر تحسین می کنید
 • اجرا: پس از اجرا، رسیتال یا ویترین یکی از عزیزان، رزهای صورتی تحسین و تجلیل شما از استعداد او را نشان می دهد.
 • فارغ التحصیلی: هر سایه ای از رز صورتی هدیه ای عالی برای جشن فارغ التحصیلی یکی از دوستان یا اعضای خانواده است.

ایده ها و معانی دسته گل رز صورتی

آیا می خواهید تنوعی به دسته گل خود اضافه کنید؟ ترکیب سایر رنگ های رز و انواع گل می تواند به چیدمان شما معنایی کاملاً جدید بدهد. این ایده های منحصر به فرد دسته گل رز صورتی و معانی پشت هر کدام را بخوانید:

خرید گل رز جاودان صورتی

دسته گل رز صورتی

دسته گل رز صورتی زیبا

رزهای صورتی و سفید 

معنی گل رز سفید نماد شروع جدید است. هنگامی که با قدردانی و شادی منتقل شده توسط رزهای صورتی ترکیب می شود، یک دسته گل رز صورتی و سفید یک هدیه عالی برای فارغ التحصیلی، سالگرد یا عروسی برای آرزوی آینده ای امیدوارکننده برای عزیزانتان می سازد.

رزهای صورتی و زرد

معنای رز زرد خوش بینی است و آن را به رنگ مناسبی برای ست کردن با رز صورتی شاد تبدیل می کند. دسته گل رز زرد و صورتی رنگی شاد را برای خانه شما فراهم می کند و یک هدیه مناسب برای مناسبت های شاد مانند تبلیغات، عروسی و حمام نوزاد.

رز صورتی و قرمز

رزهای قرمز عاشقانه ترین رنگ رز هستند. می توانید عاشقانه رز قرمز را با شادی و تحسین رزهای صورتی به عنوان نشانه ای از عشق، قدردانی و شادی برای آن شخص خاص ترکیب کنید.

سایر گل آرایی های صورتی

می‌توانید با شاخه‌های فراتر از گل رز، تنوع بیشتری به دسته گل‌های صورتی خود اضافه کنید. آلسترومریای صورتی نشان دهنده دوستی و فداکاری است و گل میخک صورتی یا قرمز نشان دهنده تحسین، عشق و محبت است. این دسته گل صورتی و قرمز در ترکیب با رزهای صورتی، قدردانی و عشق عمیق را به گیرنده منتقل می کند

غنچه های رز صورتی: ایده آل برای عشق جوان

هدیه دادن فقط غنچه های رز به جای گل های کامل، نماد زیبایی، معصومیت و جوانی است. یعنی داشتن قلبی شاد و معصوم. اینها برای ارائه برای جشن جشن و برای نوجوانانی که به اولین عشق خود دسته گل می دهند ایده آل هستند.

سوالات متداول رز صورتی

هنوز سؤالات بی پاسخی در مورد معنای رز صورتی دارید؟ قبل از خرید دسته گل، تمام پاسخ های مورد نیاز خود را به خواندن ادامه دهید.

رزهای صورتی نماد چیست؟

گل رز صورتی نمادی از لطف، تحسین، قدردانی، راحتی و شادی است، اما هر سایه صورتی معنای خاص خود را دارد. گل رز صورتی روشن به معنای راحتی، ظرافت و سپاسگزاری است. رزهای صورتی تند نشان دهنده شکرگزاری و شادی هستند. در نهایت، رزهای صورتی تیره قدردانی و تحسین عمیق را منتقل می کنند.

معنی رز صورتی در یک رابطه چیست؟

هنگامی که در یک رابطه با استعداد می شوید، رزهای صورتی نشانه یک عاشقانه جدید و هیجان انگیز است. در حالی که رزهای قرمز عشق عمیق تری را منتقل می کنند، رزهای صورتی نشان دهنده یک رابطه شکوفا با پتانسیل احساسات عمیق تر در آینده است.

آیا رز صورتی به معنای عشق است؟

برخلاف گل رز قرمز، گل رز صورتی همیشه برای نشان دادن عشق عمیق عاشقانه نیست. با این حال، رزهای صورتی نشان دهنده عشق به روش های دیگر هستند، زیرا آنها نماد تحسین، قدردانی و شادی هستند که ممکن است نسبت به شخص دیگری احساس کنید.

رزهای صورتی و سفید یعنی چه؟

گل رز سفید با نوک صورتی کم رنگ به معنای شادی و شروع جدید است. این رزهای صورتی و سفید هدایای عالی برای سالگردها، عروسی ها و دیگر مناسبت های جشن هستند.

منبع : Pink Roses Meaning

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *