معرفی گل, معرفی گیاه

معرفی 9 تا از گران ترین گل های جهان

گران ترین گل های جهان

گل ها از گذشته تا کنون به عنوان نمادی از خلقت های خدا شناخته شده اند که این هدیه ارزشمند و عاشقانه هر چه کمیاب‌تر باشد میتواند ارزش مادی بیشتری داشته باشد. گل های گران‌قیمت در دنیا وجود دارند که ممکن است برای ایجاد آن ها تا 15 سال نیز زمان برده باشد و یا گل هایی که تنها فقط یک شب میتوانند به زیباترین شکل ممکن بدرخشند.

در این مقاله میخواهیم به معرفی گل های نادر گران‌قیمت بپردازیم پس با ما همراه باشید.

انواع گل های گران‌قیمت

پرورش انواع گل های گران‌قیمت در هر قاره و در هر فضایی وجود ندارد به همین دلیل این گل ها با سایر گل ها متمایز می شوند و تمامی این موارد میتواند بر روی قیمت گل ها تاثیر بگذارد به گونه ای که امکان خرید آن ها به راحتی برای افراد عادی امکان‌پذیر نیست. انواع این گل ها عبارت اند از:

گل رز ژولیت

گل رز ژولیت یکی از گران‌ترین گل هایی است که به علت کمیاب بودن حدود 10 میلیون یورو قیمت گذاری شده است و یکی از پرورش دهنده های گل به نام دوید آستین برای پرورش این گل بی نظیر حدود 15 سال زحمت کشید و 15.8 دلار هزینه کرده است.

یک دسته گل کوچک از این گل میتواند حدود 150 میلیون دلار قیمت داشته باشد. این گل نخستین بار در نمایشگاه گل بریتیش چلسی در سال 2006 به نمایش مردم در آمد.

گل های رز ژولیت ترکیبی از فرم های آنتیک جذاب، عطر سبکی از چای رز و سایه های هلویی رنگ ملایمی می باشد که قیمت گذاری آن در کتاب رکورد های گینس به ثبت رسیده است.

در سیتی گل ، رز ژولیت جاودان برند وردیسیمو اسپانیایی موجود است که بیشتر از سال ماندگاری دارند

ارکیده شن زن

ارکیده شن زن نوعی از ارکیده های کمیاب است که بسیاری از کلکسیونر های دنیا در پی پیدا کردن آن بسیاری از قاره ها را گشته اند اما قادر به یافتن آن نشده اند.

گل های گران دنیا

این گیاه امروزه میتواند در آزمایشگاه های تحقیقاتی چین تولید شود که حدود 8 سال زمان میبرد. این گل در سال 2005 در یک حراجی با قیمت 202000 دلار به فردی ناشناخته فروخته شد و از آن زمان این گل به یکی از گران‌ترین گل های خریداری شده در تاریخ تبدیل شده است.

گل ارکیده کینبالو طلایی

گل ارکیده کینبالو طلایی یکی از گونه های در حال انقراض ارکیده است که فقط در محوطه ای محصور در پارک ملی کینابالو در مالزی میتوانید آن را ببینید. اگر قصد خرید این گل گران‌قیمت را دارید تا آن را به هدیه دهید زمان مناسب برای شما از نیمه فروردین ماه تا نیمه خرداد ماه است که در این ماه ها این گل غنچه باز میکند.

یک شاخه از این گل زیبای گران میتواند تا حدود 3000 پوند برای شما قیمت داشته باشد.

گل لاله های بستنی ای

از قرن 17 لاله در هلند جز گل های شیک و مجلل محسوب می شدند. گل لاله ی بستنی ای به علت شکل ظاهری که بستنی قیفی دارند با این نام شناخته می شوند و جز گران‌ترین گل ها در بازار بزرگ آمستردام محسوب می شوند. ارزش این گل در گذشته با توجه به عقایدشان بدین گونه بوده که میتوان از این گل هزینه یک سال زندگی را تامین کرد.

گل زعفران

گل زعفران یکی از گران‌قیمت ترین گل ها در ایران است که به دلیل ماهیت خود از طلا نیز گران‌تر است. پرچم های قرمز این گل با زجمت و دقت بسیاری باید از آن جدا شود همچنین از این گل میتوان به عنوان ادویه نیز در سراسر جهان استفاده کرد.

این گل دارای ارزش بسیاری است به گونه ای که از هر 200 کیلوگرم این گل میتوان برای ساخت 1 کیلوگرم زعفران استفاده کرد. هر پوند گل زعفران با واحد وزن آن بین 1200 تا 1500 دلار قیمت گذاری شده است.

گل موگه

دسته گل موگه یکی از گل های فصلی و مقاوم به سرماست که دارای برگ هایی پهن و شبیه به برگ لاله است. ساقه های این گل رشد عمیقی دارند و هر یک از آن ها دارای تعدادی گل کوچک زنگوله ای سفید و معطر هستند که هر کدام از گل ها به صورت یک طرفه از خوشه آویزان اند.گل موگه گل ماه تولد اردیبهشت ماهی ها هم میباشد

این گل بومی آسیا و اروپا است که هر دسته آن میتواند بین 15 تا 150 دلار باشد زیرا دارای محدودیت زمانی در گلدهی است.

گل کادوپول

کادو پول یکی از گران‌ترین گل هایی است که در جهان وجود دارد و به دلیل غیرقابل ارزش گذاری آن در صدر گران‌ترین گل ها قرار دارد.

گل کاوپول

گل کادو پول شکوفه نوعی از کاکتوس است و به قدری شکننده و نادر است که میتواند فقط چند ساعت زنده بماند و سپس پژمرده شود. این گل بومی سریلانکاست و افرادی که در آن جا زندگی میکنند نیز به ندرت زیبایی این گل را می بینند.

این گل درست پیش از نیمه شب شکوفا می شود و پیش از طلوع آفتاب از بین میرود به همین دلیل با نام دیگر ملکه شب نیز شناخته می شود.

گل لیسیانتوس

گل لیسانتوس یکی از زیباترین گل های دنیاست که دارای گلبرگ هایی ظریف و چروکیده است و در ترکیب رنگ های سفید، بنفش و آبی وجود دارد. این گل یک بار در سال گل میدهد و پس از بریدن از ساقه تنها فقط میتواند تا 2 هفته زنده بماند. قیمت هر دسته این گل به طور حدودی 35 دلار می باشد.

با پیشرفت علم امروزه در ایران هم این گل وجود دارد که از آن برای درست کردن گل های لوکس میتوان استفاده کرد.

گل ادریسی

گل هورتانسیا که با نام دیگر ادریسی نیز شناخته می شود گلی زیبا و ارزشمند است که در رنگ های متنوع و زیبایی وجود دارد و اگر از آن به خوبی مراقبت نکنید خیلی زود پژمرده می شود. این گل به طور معمول در اوایل بهار شروع به گلدهی می کند که برخی از انواع آن در برابر گرما و سرمای هوا بسیار مقاوم است.

این گل که به عنوان گران‌ترین گل ها شناخته می شود در ایران چندان هم در دسته گران‌قیمت ها قرار نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *